МУРАТУБА ~ Тема 162

ASI & DEMIR FOREVER

« Older   Newer »
 
  Share  
.
  1.     +5   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline
    CngXyTAW8AE3Osw

    6QUUgAuMhWo

    Четин Текиндор
    Роден: 16 юли 1945 г. (възраст 70), Сивас, Турция

    Здравейте отново!
    Светът се побърка, а Ердоган съвсем. Ужасно е всичко, което се случва. И за жалост все по-близо до нас. Бог да пази България, харата и, децата и! Слагам коментар по повод събитията в Турция на една турска журналистка:
    "Вилдан Байрямова:
    2 часа ·
    Военен преврат ли, глупости на търкалета! Перфектен сценарий на един диктатор, това е. След бесния инфо-поток от тази нощ някъде на зазоряване взеха да ми се избистрят нещата. В 4,30 ч. метежниците нападат корпусите на медийна група, свързвана с главния враг на Ердоган – духовника в изгнание и негов гуру от миналото Фетхулах Гюлен. При това не са случайни медии – в.“Хюрриет“, СНН Тюрк и телевизия Канал Д. Колегите там са подложени на чудовищна репресия, живо предаване е прекъснато със заплаха от разстрели, всички новинарски екипи, настояли да продължат работата си, са изведени като животни навън и пак под страх от куршуми, а отвън хилядно множество развява байраци и реве в подкрепа на ердоганската демокрация. Това е и в момента. Само си представете военни хеликоптери пред Полиграфическия или пред онова нещо ИПК и колегията като стадо под дулата на оръжията. Аз не мога, но не съм сигурна, че съвсем не искам. Обаче…ако бунтовниците бяха истински превратаджии, що им е да бастисват точно тези медии, логично би било да се метнат в онези лъскави редакции на проправителствените, а те хич не са малко и още по фасадите им става ясно на чий господар са слуги. Нали ако наистина искаха смяна на режима и възкресение на кемализма, щяха да ударят тръбачите на диктатурата? Така, че нямаше преврат, имаше оперета с грозен сценарий и планирани жертви, и разбира се, партенки как онзи искал бил убежище в Германия, пък в Техеран, Боже, каква сапунка само. А всъщност кошмарът на Турция започва сега и няма как на нас да не ни пука – комшийската държава с нейната нестабилност срещу нашия остров на стабилността… И, охх, майко, слушам по БНР един странно възторжен колега по темата."

    Съобщение от Туба:



    Благодаря за вашите молитви, за това че ви има. Засега сме ок. Мисля, че в тези дни всички ние трябва да се молим за човечeството. Целият свят сякаш е полудял...

    Коментар на Божидар Димитров:

    "Все повече съм склонен да вярвам, че случилото се в Турция е един театър. Толкова висши офицери, толкова полковници и подполковници би трябвало да знаят как се прави военен преврат, каза проф. Димитров. Според него за да е успешен преврата, е необходимо в първите минути още да бъдат арестувани министър-председателят и министрите. След това да се обяви временно правителство и декларация, с която да се заявят целите и намеренията. На трето място проф. Димитров посочи, че е необходимо да се установи контрол върху 19-20 възлови обекта. По думите на Божидар Димитров военните в Турция не са направили нито едно от трите неща. „Ердоган си седеше, пиеше си уискито в Бодрум и по едно време се окикерчи и постави нещата под своя контрол“, посочи Димитров. „Целта е да се ликвидира армията. Преди 10-на години беше държава в държавата и имаше право да се намесва ако прецени, че е нарушен светския характер на държавата“, каза Димитров и припомни за успешните преврати в Турция до момента"l
     
    Top
    .
  2.     +7   +1   -1
     
    .
    Avatar

    ღTina Ulusoyღ

    Group
    Administrator
    Posts
    3,657
    Reputation
    +7,464
    Location
    London

    Status
    Offline
    Цяла нощ не съм спала, покрай събитията. Снощи успях да се чуя с познати в Истанбул и Анкара. Един от тях беше много близо до събитията - точно преди да се качи на един от мостовете над Босфора. Каза ми, че са ги спрели при затварянето на моста. Когато му звъннах, ми каза, че тъкмо изчаква реда си, за да обърне колата.
    Другите бяха в азиатската част на Истанбул, а някои бяха тъкмо излезли на купон, и се прибираха.
    Около 1,30 вече нямаше никаква връзка - дори телефонна - с Турция. Чак сутринта се чух с някои, после по обяд пак, току-що отново, макар и трудно. В Анкара и досега продължават престрелките, а Ердоан все така призовава хората да излизат по улиците, което значи още невинни жертви. В Истанбул вече е по-спокойно, макар че хората гледат да си стоят по домовете.
     
    Top
    .
  3.     +4   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline
    CnfLUyQXEAAVl7w
     
    Top
    .
  4. ivayani
        +4   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Здравейте милички!Вече не смея да си легна спокойно,защото не знам какво ще заваря на сутринта.Снощи тъкмо да затворя лаптопа и да лягам и ......страхотен,кървав,ниско бюджетен сериал по турски..Лошото,че е до нас и отвратителните сцени направо са като кошмар.Света наистина полудя,а най-отвратителното е,че вече започваме да свикваме.Ужас!

    Нека Текиндор е жив и здрав.И ако има продължение на АСИ,ехаааа,пак да ни радва.

    А нашето момче все на веселба го намираме.Така де!




    Edited by ivayani - 17/7/2016, 02:25
     
    Top
    .
  5.     +5   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline
    13690590_629492167201082_4060752178443341133_n

    Добро утро!
    Дано е добро навсякъде по света!
     
    Top
    .
  6. anet_88
        +5   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Дами,
    Здравейте!
    Глупостта е най-страшния бич днес! Лудостта на терористите е нейно следствие.
    Лягаме и ставаме със свита душа. Не знаеш къде какво ще те връхлети?
    Боже пази хората по света!

    Четин Текиндор да си жив и здрав и както казва Ивето да ни радваш на продължението на Аси…… :wub:



    54754925f_31082007020m_a765387
     
    Top
    .
  7. ivayani
        +1   +1   -1
     
    .

    User deleted


    http://plastarem-metah.press/patayukem-man...Bo9mCIb0CKDESjo

    Ако това е вярно,направо нямам думи.Вече не знам къде живея - стига бе.
     
    Top
    .
  8.     +5   +1   -1
     
    .
    Avatar

    МураТуба

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,080
    Reputation
    +8,803

    Status
    Offline
    Здравейте!

    Спокойна вечер!

    2eksubk
     
    Top
    .
  9.     +5   +1   -1
     
    .
    Avatar

    МураТуба

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,080
    Reputation
    +8,803

    Status
    Offline
    2wdbzuq
     
    Top
    .
  10. tonkayankova
        +5   +1   -1
     
    .

    User deleted


     
    Top
    .
  11.     +5   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline


    Здравейте, момичета!
    Вече не ми се чете, не ми се пише, а още по-малко ми се гледа всичко, свързано с Турция. Събитията продължават, а случващото се премина всички граници. Хиляди убити, хиляди арестувани, хиляди уволнени. Какво се случва да му се не види. За толкова кратко сме на този свят. Кому е нужно всичко това и защо. Поредната доза интелигентни, образовани хора намират смъртта си или пълнят затворите. Голяма чистка, поредната чистка. И само като си помисля, че Туба и Онур бяха на Гези парк, заедно с Халит и Берг, а и още доста актьори. И среща с "бащицата" имаха. Не искам дори да си помисля за онова, което би могло да им се случи. И пак там, на Таксим, вече ги няма ликовете на Ататюрк, а се вее мутрата на Ердоган. Този е психопат и страхливец, който накара народа си да се избиват един друг. Не мога да оправдая действията му. В 21-ви век сме все пак. Не знам защо, но си мисля, че няма да го бъде дълго. Опропасти държавата и народа си. Не съм сигурна и дали ще извоюва президентска държава, към което открито се стреми. Каквито и да са намеренията му, не това е пътят. Дано репресиите спрат, стига вече. Бог или Аллах да пази любимците ни и всички близки и познати, които живеят там.
     
    Top
    .
  12. tonkayankova
        +6   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Здравей Мими,
    Напълно споделям написаното от теб. Много е страшно това, което се случва в Турция. Ходила съм 5 пъти в Турция и то с голямо удоволствие. Почти съм я обиколила до Кападокия и на юг по цялото Егейско море. Това , което се случва много ме тревожи. Не мога да се начудя как е възможно да се говори за опазване на демокрацията в страната при толкова убити и задържани. Че то при атентатите и при природни действия няма толкова жертви. Остава да въведат и смъртното наказание, каквито намерения имат. Много се плаша от тези поддържници на сегашното "демократично" правителство.Какви озлобени и жестоки хора са излезли да го подкрепят. Искали да запазят държавата си? Сякаш някой е тръгнал да ги напада. А какво да правят тези, които не ги подкрепят. Смеят ли да излязат на улицата? Веднага ще бъдат смачкани и прогонени с водни струи и сълзотворен газ, а може и да бъдат арестувани.
    Извинявам се , че стана дълъг пост и сигурно съм допуснала правописни грешки, за което се извинявам.
    Много ми е болно , че тази хубава страна се съсипва и умните и интелигентни хора са поставени в ъгъла.
     
    Top
    .
  13.     +6   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline
     
    Top
    .
  14. ivayani
        +4   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Здравейте момичета!Дано денят ни е усмихнат и спокоен!



    Какви пучове,какви пет лева.нашето момче е в Бодрум.Да е жив и здрав. :D :D :D
     
    Top
    .
  15. tonkayankova
        +5   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Даа, нашето момче е в Бодрум и можеби не се интересува от пучове.
    Той няколко пъти вече се снима с Ердоган и жена му. До следващата вечеря, на която ще има привилегията да е поканен. Интересно защо никой друг артист не се е снимал с Ердоган ? Да се весели, пък хората нека да ги убиват и затварят.
     
    Top
    .
737 replies since 12/1/2016, 22:24   14546 views
  Share  
.
Top
Top