МУРАТУБА ~ Тема 156

Asi & Demir Forever

« Older   Newer »
 
  Share  
.
  1. ivayani
        +4   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Хубав ден момичета!

    А хлебарката - тя просто е едно минало.Каквото и да направи,където и да ходи е просто минало.Много писахме за нея,от моя гледна точка вече ми е безинтересна.

    1897997_691336730940806_1380071342009709957_n

    2a8e0ecfdea153f7b2de2b64b1742ce1

    Голяма Богородица е утре!

    SPOILER (click to view)
    Народната традиция почита пресветата Богородица като покровителка на майчинството, жените и семейното огнище. На 15 август за здраве се прави курбан за живот, за здраве, за плодородна година, против премеждия и болести. Раздават се осветени в църквата грозде, дини, обредни хлябове.
    Традиционни ястия на трапезата са прясна питка, украсена с орнамент, пиле каша, варено жито, царевица и тиква. Непременно се ядат диня и грозде.В селата и малките градове, където св. Богородица е патрон на местната църква се правят събори.
    Св. Богородица е почитана като покровителка на брака и семейството. Вярва се, че тя помага на бездетни съпрузи да се сдобият с рожба. Ето защо на нейния празник всяка млада булка или невеста без деца отива да положи дар пред иконата на Божията майка.
    По аналогичен начин жените отбелязват и празника Малка Богородица (Рождество на Пресветата Богородица) на 8 септември. Народната традиция им забранявала да тъкат, плетат и шият между Голяма и Малка Богородица. Това се спазвало за здраве на домочадието.
    Днес е празникът на Троянския манастир “Успение Богородично”, където особена почит се отдава на смятаната за чудотворна икона “Св. Богородица Триръка” (Троеручица).
    По традиция на този ден се раздават богородична пита и осветени в църквата плодове за здраве и късмет на цялото семейство. на трапезата се слагат задълцително плодове – грозде, диня, ябълки
     
    Top
    .
  2. Svetlina
        +4   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Иве, ако кученцата са твои- супер сладкиши,особено това с кафявите уши.Направо ме сърбят ръцете да го намачкам.
    Сега по същество.Аз мисля/до коилкото мога в тая жега/, че двигател и реализатор на всичкия този цирк наречен "брак на Мурко и Буба" е била Бубиното ане,демек майка и. Тя е държала фронта през всичките тези7 мъчителни и безсмислени години съжителство. Ането се спомина/ мир на душата и/ и дедо Терзи изпусна юздите на щуравата си щерка,пък Мурко си рече" Най- после". И ние покрай него въздъхнахме облекчено и сега си викаме " а дано, дай Боже".
    Както разбирам от руската статия, М е добре осведомен какво прави Т, същата за която твърдеше ,че малко я познава.Ей ди гиди, той колко знае за нея, ама се правеше на утрепан,щото такава беше ситуацията. Нейсе-простено му е.
     
    Top
    .
  3. reiq
        +5   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Здравейте момичета ... ето това много ми топли душата ... хубавото тепърва предстои !

    png
    ........
    и сказал что у нас с Тубой inshalla /хвала на Господ /будет новый проект "
    В ответ но эти его слова мы начали все вместе кричать и хлопать в ладоши.
    Мы казали что хотим видеть его только с Тубой,
    а он переспросил : - "Только?" мы ответили - "ДА ,только с ней" ,
    на что Мурат заулыбался и ответил - "Но Туба работает".

    Настало время давать автографы ,
    мы специально приготовили фото для автографа с изображением лучших моментов из сериала Аси,
    первое фото ему дала Нино где Нино и Туба вместе в Батуми ,
    потом Нино показала ещё одну фотку где Туба даёт автограф.
    Нино сказала Мурату что этой ручкой Туба давала автограф и протянула ему эту ручку ,
    Мурат держал в руке фото где по истечению пяти лет он извиняется и оба плачут,
    он так смотрел на это фото что у меня защемило в груди ,
    взял ручку у Нино сказал тихо Туба и поднёс ручку к носу и очень сильно вдохнул ,
    потом девочки опять дали ему фото для автографов и
    с ново попалось фото где они стоят в обнимку ,
    Мурат взял нежно фото прижал к груди ,
    затем положил на колени и начал расписываться.
    Все заметили как у него дрожала рука,
    Мурат хотел скрыть волнения, я почему то помню один момент
    ...смотрю на его руки и думаю как хорошо нет кольца
    ..наверно мы были то же в тихом шоке.

    Опять мы пошутили где Мурат ручку второй раз прижал к носу
    но уже дразня Нино , мы подсунули ему фото где первый поцелуй...
    Он увидел фото и громко воскликнул -
    "ОЙ...ОЙ.. ."- засмущался ,
    перевернул фото потом опять перевернул и расписался.

    У Мурата не очень хорошо получалось скрывать эмоции,
     
    Top
    .
  4. tonkayankova
        +6   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Днес има годишнина от тази сватба. Рядко магат да се видят по-красиви и обичащи се младоженци. Не завърши добре, но имаше и втора, която също беше хубава с чаровната Асия.

    5980487s
     
    Top
    .
  5. vanq_6119
        +6   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Привет!
    НИКОГА НЕ КА3ВАЙ - НИКОГА!

    Никога Мурат няма да се ра3веде с Бурчин...
    Никога няма да снимат нов проект с Туба...
    Никога двамата няма да са отново 3аедно...
    Никога няма да и3живеят любовта си...
    Та...НИКОГА НЕ КА3ВАЙ - НИКОГА!
    Първото "никога" живота го опроверга.Мурат се ра3веде. И3глежда по-свеж и по-щастлив от всякога.3авърна се онова красиво, чаровно, хари3матично, весело,момче от преди 6-7 години. Та, никога няма да се ра3веде ли...кой го ка3а...
    Сега търпеливо ще си чакам живота да опровергае и останалите "никога".
    Муратуба :wub: благодаря 3а постнатото.
    Хааа, това лято е лятото на чудесата. След ра3вода на Мурат...пока3аните емоции от Мурат.
    Боже, Боже, това момче е болно от любов.Никога не съм се съмнявала в това, но ра3ка3а на фенката ме качи на Байкушевата мура.Вълнението ...уханието на един химикал...тихо прошепнатото : Туба...реакцията при снимките от Аси...само тя ли...но, Туба работи...щом търпите КПА ще и3търпите и това...и черешката на тортата: с Туба ще работим в нов проект.
    Ваааааааййййййййй!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Щастлива съм!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    И напълно уверена, че ни чакат нови чудеса.Като това например:
    "-Толкова много ми липсваше. Не ме пускай ! Да останем така.
    - Туба,не и3държам и миг, бе3 да си до мен!
    - Чаках 5 години 3а да те прегърна отново. Опитах се да стоя далеч...не успях.
    - Прости ми! Туба, прости ми! 3а това,че ра3руших мечтите ти, че те накарах да чакаш, 3а и3губените 5 години.
    ................................................................................................
    - Кога 3а последно съм бил толкова щастлив...
    - Преди да пуснеш ръката ми.
    - Всъщност никога не съм я пускал."
     
    Top
    .
  6. ivayani
        +3   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Светлинка,не,за съжаление не с мои,а как бих искала.
    Оказва се,че нашия любим флиртаджия през цялото време просто си е обичал Туба и това не се е преглътнало от хлебарката.И с право - не може дори да се мисли за сравнение между двете.Едната продължава да скача като бълха от купон на купон и се вре все където е шумно и има пиене.Другата си роди две прекрасни деца и дори душата и да не е щастлива ,тя има смисъл в живота.А и човек,когото истински обича.
    И Мурате,стига вече кри емоциите си.Очите ти говорят,нали знаеш.Завиждам на тази жена/не благородно/как се е развълнувала.Нали за това всички ние се борехме и мечтаехме - двамата в нов проект.Дай Боже!


    10612721_507799989350921_5960561969980290391_n
     
    Top
    .
  7. reiq
        +5   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Ванче ... толкова си права , че чак подскачам .
    А това като го чета ... и мен ме свива в гърдите. Ех , това момиче ... така образно го е описала ,все едно и аз съм там.

    Мурат держал в руке фото где по истечению пяти лет он извиняется и оба плачут,
    он так смотрел на это фото что у меня защемило в груди ,
    взял ручку у Нино сказал тихо Туба и поднёс ручку к носу и очень сильно вдохнул ,
    потом девочки опять дали ему фото для автографов и
    с ново попалось фото где они стоят в обнимку ,
    Мурат взял нежно фото прижал к груди ,
    затем положил на колени и начал расписываться.
    Все заметили как у него дрожала рука,
    Мурат хотел скрыть волнения, я почему то помню один момент
    ...смотрю на его руки и думаю как хорошо нет кольца
    ..наверно мы были то же в тихом шоке.
     
    Top
    .
  8. ivayani
        +4   +1   -1
     
    .

    User deleted


    10593037_500473253429550_1766207323833314729_n

    Разбрахме,че единият от мъжете е режисъра на филма за децата.но другия кой е?Ако някой знае,моля да каже.Има много снимки с него,явно е важен за посещението.



    Mari Panescu

    Възхищавам се на такива фенове.

    10616524_500472186762990_1127907367543407050_n

    10612612_500472283429647_2572595466409119251_n



    Било е чудооооо!

    Video

    За спокойна нощ момичета.
     
    Top
    .
  9. muratuba
        +4   +1   -1
     
    .

    User deleted


    QUOTE (ivayani @ 14/8/2014, 23:39) 
    (IMG:https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hph...833314729_n.jpg)

    Разбрахме,че единият от мъжете е режисъра на филма за децата.но другия кой е?Ако някой знае,моля да каже.Има много снимки с него,явно е важен за посещението.

    ПРЕВОДАЧА!

    7345165M

    7345168m

    7345170q
     
    Top
    .
  10. ivayani
        +6   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Благодаря Илче.

    eb17e4c159ac6b190680b16c9aa10750

    "Тебе, Майко Божия, хвалим,
    Тебе, Марио Приснодево и Богородице, славим,
    Тебе, от предвечния Отец избрана, цялата земя Те величае;
    на Тебе всички Ангели и Архангели, и всички Начала смирено служат;
    на Тебе всички Власти, вишните небесни Сили и всички Господства Ти се подчиняват; пред Тебе всички Престоли, Херувимите и Серафимите с радост предстоят, към Тебе всички ангели непрестанно зоват: Пресвета Богородице Марио, Майко Приснодево!

    Соня Анкова

    На всички именници - здраве и Божия закрила.

     
    Top
    .
  11. vanq_6119
        +5   +1   -1
     
    .

    User deleted


    ЧЕСТИТ ПРА3НИК НА ВСИЧКИ!
    УСПЕНИЕ БОГОРОДИЧНО!
    НЕКА БОЖИЯТА МАЙКА НИ 3АКРИЛЯ И ПА3И ОТ БЕДИ И НЕЩАСТИЯ!



    МИМЕ, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!
    БЪДИ ЖИВА И 3ДРАВА!
    НЕКА ДНИТЕ ПРЕД ТЕБ БЪДАТ И3ПЪЛНЕНИ С: КРАСОТА, ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ!
     
    Top
    .
  12.     +5   +1   -1
     
    .
    Avatar

    ღTina Ulusoyღ

    Group
    Administrator
    Posts
    3,657
    Reputation
    +7,464
    Location
    London

    Status
    Offline
    ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА!

    Нека Пресветата Майка ви пази и закриля!

    ---

    Мимка, честит имен ден! Да си жива и здрава, по-малко стресирана, и повече усмихната! :wub:
     
    Top
    .
  13. tonkayankova
        +5   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Честито Успение Богородично!Много здраве и късмет ви желая!

    product_187

    Честит празник Мими! Пожелавам ти много здраве, радост и успехи!

    L_BS_ST_013
     
    Top
    .
  14.     +5   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline
    1781884_788318931185984_5491623753733883532_n

    Здравейте, момичета!
    Благодаря ви за поздравите!
    Всъщност днес всички имаме празник! Да ни е честит!
     
    Top
    .
  15. Svetlina
        +2   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Здраве и късмет на всички!Честит празник!
    Да почерпя с нещо студенои свежо и малко Мурат.
    Хубав ден!
    618x346

    nano Georgia
    ჟურნალი "გზა".მურას ინტერვიუს თარგმანი რუსულად.
    Эксклюзивное интервью Мурата Йылдырыма для грузинского журнала "Гза".
    " Учу грузинские слова."
    Это Корганашвили
    Мурат : Как могу поддерживаю благотворительность. Для меня важно внести свой вклад в это совместное мероприятие. Я этим счастлив..
    Жур : Принимали ли Вы участие в других благотворительных мероприятиях?
    Мурат : Всегда буду стараться принять участие в таких делах. Когда приглашают, не отказываюсь и никогда не откажусь. К сожалению, у меня мало свободного времени, скоро мне придется участвовать в новом сериале, но постараюсь найти время для благотворительности. Раньше я думал, чтобы такие дела делать без огласки, но теперь понял, что когда знаменитый человек делает хоть малейшее добро , это и для других становится примером, это меня очень радует.
    Жур : Как Вы справились с клипом, который был снят для поддержки фонда?
    Мурат : Георгия Овашвили и мы в Турции знаем. Я его уважал до знакомства и хотел познакомиться с ним...Хочу выразить благодарность госпоже Нинели Путкарадзе. Для страны и для мира существование таких людей очень важно. Наверно все хотят делать доброе дело, но главное осуществить эту идею. Организатор мероприятия госпожа Нинели...В клипе говорю грузинский текст. Думал,что легко будет сказать, но оказалось трудным. Сняли 5-6 дублей. Но потом сказали, что очень понравилось им. Надеюсь,что понравлюсь зрителю. Сеичас учу грузинские слова: большое спасибо, а как же(по грузинский говорит). Очень хочу принять участие в художественном фильме Георгия Овашвили. Надеюсь у нас будет возможность сотрудничества.
    Жур: Фаны Вас также любят в Турции, как и в Грузии?
    Мурат : Очень любят, и для выражения благодарности не нахожу слов. Бог дал мне такую возможность, что сперва полюбил народ моей страны и потом мир. Постараюсь быть достойным человеком и оправдать надежду людей.
    Жур: Вами сыгранные персонажи, больше всего на кого похожи?
    Мурат : Фактически всеми персонажами "я был", но некоторые были похожи на меня больше ,а некоторые меньше..Конкретно говорить трудно.
    Жур: Кроме делового визита ,удалось ли вам отдохнуть, развлечься в Грузии?
    Мурат : Я не устал. Тепло и любовь, которую я увидел в глазах грузинского народа, дала мне силу для того, чтобы совсем не почувствовать усталости. Когда я ложился спать ,только тогда я понимал, что я был уставшим.
    Жур: Вообще, как Вы проводите лето?
    Мурат : Я не могу устроить себе долгосрочный отдых, все время работаю, всегда в перегонках. Когда появляется свободное время, недолго отдыхаю.
    Жур. Что для Вас самое значимое в вашей жизни?
    Мурат Для меня самое главное работа и моя семья,и здоровье.Я не откладываю дела на потом.
    Жур.В Грузии Вы нравитесьмногил девушкам.Поэтому спрошу-что происходить в вашей личной жизни?
    Мурат Полюбить кого то не входит в мои планы.Сейчас а увлечен работой и мне некогда.В этой жизни любовь везде.В том или ином собитии если ты увидешь положительную сторону,все будет хорошо...Сейчас у меня нет подружки.(улыбается)


    Edited by Svetlina - 16/8/2014, 11:31
     
    Top
    .
750 replies since 1/7/2014, 07:53   19429 views
  Share  
.
Top
Top