МУРАТУБА ~ Тема 162

ASI & DEMIR FOREVER

« Older   Newer »
 
  Share  
.
  1.     +4   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мурат Йълдъръмова

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,614
    Reputation
    +7,620

    Status
    Offline
    Добър вечер! Само да не се учудите като Нериманката,че най-после се появих и аз. Няма да се оправдавам,нищо,че имам извинителна бележка.

    4-2

    И лека нощ ! До нови срещи във форума.

     
    Top
    .
  2. tonkayankova
        +4   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Добро утро! Приятни почивни дни!

     
    Top
    .
  3.     +3   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мурат Йълдъръмова

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,614
    Reputation
    +7,620

    Status
    Offline
    Лека нощ! До скоро.

    tumblr_ljj21zSsOZ1qixleeo1_500
     
    Top
    .
  4.     +2   +1   -1
     
    .
    Avatar

    МураТуба

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,080
    Reputation
    +8,803

    Status
    Offline
    Добро утро!

    Здравей, Февруари!

    fut6ip

    10zybd5


    ... и за настроение...

    b80c90
     
    Top
    .
  5.     +3   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Силвето Енгинова-Алтан

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    4,375
    Reputation
    +4,486

    Status
    Offline
    Привет,момичета!
    Гледам Мурат в новият му сериал,ми кво да ви кажа..............историята се повтаря за кой ли път!
    Наш Демир,Саваш и сега Картал много,ама мноо плодовит,от първия път и оп вече татко,който не знае,
    че е баща,разбира се! ;) Та пак тестове-местове.............Защо все едно и също му предлагат в сериали,незнам,
    но се чудя защо той ги приема,след Аси.............абе.... <_<

    Хубав ден! :wub:

    http://televizyongazetesi.com/meryem-uzerl...lesi-mi/29278/4
     
    Top
    .
  6.     +4   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline




    Привет и от мен!
    Нищо не гледам, нямам време. Дано скоро се отърся от цялото натоварване.
    Силве, гледай и разказвай, та поне да разбера сериала от теб.
    Доколкото успявам да прочета, вече 11-ти екип от сценаристи пишат 4-та серия.
    Много неуредици, дано не го спрат. Мурат не го заслужава, а за прехвалената му партньорка-не знам как ще го преживее.
    Хубава вечер на всички!
     
    Top
    .
  7.     +3   +1   -1
     
    .
    Avatar

    МураТуба

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,080
    Reputation
    +8,803

    Status
    Offline
    28rhbti
     
    Top
    .
  8.     +3   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline


    2 февруари- Петльовден

    Според народния календар, Петльовден е посветен на децата и за предпазването им от болести се коли петле или ярка в зависимост от това, момче или момиче има в къщата. Забранено е да се работи, защото се вярва, че денят е черен и ще се зачерни къщата. Не се правят годежи и сватби.

    Празникът на мъжките рожби води началото си от времето на турското робство, когато с кръв от петли българските семейства белязвали портите си, за да заблудят властите, че от техните къщи вече са взети момчета за еничари.

    Преданията разказват следната 300 годишна история:
    Петльовден е свързан със събирането на най-тежкия за нашия народ данък през турско време – кръвния, взимането на малки момчета. Разпитаните стари хора и легендата разказват как смела еркечанка (с.Еркеч - Бургаско) скрива мъжкото си чедо и отказва да го даде на турците, а те се заканват, че ако не го предаде, то ще бъде заклано. Тогава тя заявява, че сама ще заколи скъпото си момче, но не ще им го даде. През нощта тя извежда и скрива детето си далеч извън селото, заклала в полунощ петела на прага на къщата и опръскала с кръвта му навред. Когато сутринта дошли повторно, турците останали стъписани пред постъпката на майката и повече не събирали момчета за еничари от село Еркеч. От тогава та до днес този ден се отбелязва като празник на мъжката рожба, като ден на мъжкото начало на рода български.

    Подготовката за петльовден започва сравнително рано. Още от есента се определя един петел за “баща”, и втори за петльовден. Петелът-курбан се коли на дървотника от майката на момчето; жените, които нямат мъжки рожби, също празнуват този ден, за да се сдобият с момче, "но която няма момче не си коли петела, ами го носи дето има момчета, там да й го заколят"; с кръвта, се опръсква навсякъде; главата на заклания петел, заедно с краката, се хвърлят на покрива на къщата, като се изричат специални заклинания.

    Обредна трапеза: Петел сварен цял или сготвен с булгур на яхния. Зелникът се прави от булгур и сирене. За пиене се подготвя подсладено “греяно” вино, подправено с парлив и черен пипер.
     
    Top
    .
  9. tonkayankova
        +3   +1   -1
     
    .

    User deleted


    4nTZq
     
    Top
    .
  10.     +3   +1   -1
     
    .
    Avatar

    МураТуба

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,080
    Reputation
    +8,803

    Status
    Offline
    Добро утро!

    Хубав слънчев и спорен ден!

    Тони е пуснала кафенце, но от повече глава не боли...

    dmtq39
     
    Top
    .
  11.     +3   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline
     
    Top
    .
  12.     +3   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline
    28deMgqGPhM

    CaTAH-eWwAIvBDE
     
    Top
    .
  13.     +3   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline


    07EiP02ek0k

    LiLiSy

    Влиянието на Мурат
    Вярно е, че удря човек като гръм. Ако е до вас с аурата си, ако е на екрана с харизмата си.

    Сега ви предупреждаваме колкото и до щастието( Мурат означава щастие )да достигнем, то със сигурност и толкова гръм ще ни удари ( Йълдъръм означава гръмотевица). От една страна „Говори колкото мъжа си“ (Kocan Kadar Konuş 2 ), от друга страна „Кралицата на нощта“( Gecenin Kraliçesi ) са пред нас в началото на годината. Толкова много Мурат Йълдъръм няма да можем да понесем.

    Сигурна съм, че той би искал да го споменаваме с работата му. Но когато говорим за някои актьори, актьорството е донякъде. Вярно е, че играе превъзходно, почитатели сме на ролите, които ни представи в сериалите и филмите си, особено в „Сускунлар“ го обожавахме. Вярно е, че всеки ден работи в полза на него, също така не можем да отречем, че с всеки проект става все по-добър. Но всички тези неща колкото и да искаме не могат да ни накарат да ограничаваме чувствата си към него само в рамките на актьорството му. В живота има някои мъже, които отдалеч изглеждат приятни. Но колкото повече се доближавате до тях, толкова те престават да бъдат такива. Мурат отдалеч изглежда харизматичен. Когато се доближите до него, виждате, че е красив. Когато почнете да говорите разбирате, че е много внимателен, любезен и също толкова информиран. Колкото повече говорите с него, той към вас става толкова предразполагащ. А през цялото това време е естествен и много искрен. И е малко тайнствен. Според нас винаги ще има нещо за него, което няма да узнаем. И точно когато си казвате: Май е малко опак човек - той с топлия си глас и с доброто си отношение към вас, ви кара да си мислите: Не, сгрешила съм, не е такъв човек! Придава голямо значение на работата, която върши, на хората, с които я върши, обръща голямо внимание на дребните детайли. По всичко му личи! Право да ви кажа на срещата на екипа ни с него преди започването на снимките, изглеждахме така сякаш сме група приятели, които са си уредили среща. Особено като знам, че е много трудна работа да намериш човек, особено популярен като него, който заедно с нас да следи всичко отначало до край, да се присъедини към екипната работа и да умува заедно с нас. Ето за това той получава от нас положителна оценка. И после получава премия за творческите идеи, които ни предлага. А следващата премия я получава заради това, че идва уморен от снимането на афиша за сериала, и въпреки това работи с нас до полунощ. Ние се уморихме, а той все още енергично тичаше пред нас и търсеше място за снимките. И ние точно заради всички тези неща удвоихме нашето уважение и почитания към него. И сме много любопитни да разберем при вас как ще е когато прочетете репортажа и видите един човек, който има работа, пари и много добро обкръжение, но въпреки това след излизане от работа обича да остава сам, обича да се разхожда по улиците посред нощ, така намира спокойствието, което му е нужно. Човек, който когато вижда снимките, които сме му направили, отговаря на въпросите ни много искрено и топлосърдечно.

    Въпрос: Един нов сериал, един нов филм. С какво душевно състояние започвате новата година?
    Мурат Йълдъръм: Нова година, нов филм, който ще е по екраните в първия ден на новата година, нов сериал. Новостите са хубаво нещо. За мен всеки ден е нов ден. Всяка сутрин започвате нов ден и затова този ден е съвсем различен от предишния. И преди винаги съм го казвал. Вчерашният ден мина и замина, за утрешния нищо не зависи от мен, но днешния ден е нов ден. Това винаги е била моята житейска философия. И за мен добър шанс е това, че влизам в новата година с нов проект.

    Въпрос: Първо за филма. Синан всъщност е много симпатичен характер е сгрешим ли ако кажем, че характерът на Синан прилича на вашия характер?
    Мурат Йълдъръм: Разбира се в характера на Синан има някои черти, в които си приличаме. Всъщност във всички характери, които пресъздадох има по нещичко от мен. Ако играете във филм, в който доминира драмата, вие трябва да играете с тази част от вас, която ще може да изиграе сцени в такъв филм. Намирате се във връзка с онези неща в живота, които сте преживели, които са ви натъжили. В моя живот има място за всичко. Разбира се, по мое мнение в рамките на допустимото. И пак като им отдавам заслуженото от моя страна.

    Въпрос: Подкрепяте ли идеята „Говори колкото мъжа си“?
    Мурат Йълдъръм: Когато чуете за пръв път изречението „Говори колкото мъжа си“, то в началото може да ви прозвучи малко повърхностно и грубо. Но ако поне малко разсъждавате над филма ще видите, че голяма част от обществото програмират връзките си по този начин. В тази част свързана с брака има неща, които засягат и мъжете и жените. То е свързано с това доколко можеш да бъдеш самия себе си, доколко вътре в обществото и семейството можеш да откриеш себе си.

    Въпрос: Добре, а сериала? Кое беше онова в сценария, което ви привлече?
    Мурат Йълдъръм: Това, че начело на работата стоят Ямур и Дурал Тайлан, на които им имам голямо доверие, също и това, че те участваха отчасти в написването на сценария ми вдъхна голямо довери, което продължавам да го имам и в момента. И на мен ми оставаше да чакам и да вярвам, че всичко ще се получи много добре. Защото всъщност в живота се случват много неща, които вие не сте планирали. Дори и онези неща, които си мислите, че сте планирали, си текат независимо от вас. В края на краищата въпреки нещата, които се случиха, се получи много хубав сценарий и след две седмици излязохме на сета. Получи се сценарий, който много добре представя човешката психология и взаимоотношения.

    Въпрос: Израснали сте в Коня, развили сте се в Истанбул. Оставихте се вятърът на живота да ви отвее където си иска, или вие сам съзнателно избрахте посоката, по която да вървите?
    Мурат Йълдъръм: Понеже баща ми е учител известно време работеше в Коня, после в Адана. Аз дойдох в Истанбул да следвам в университета. Моя принос към тази история е може би само тази, че писах сред желанията си за град и Истанбул. И с много малка разлика в в точките на бала, дойдох в Истанбул. Но за да постигна всички тези неща, аз трябваше да работя много и аз точно това направих.

    Въпрос: Кога за пръв път разбрахте, че сте станали популярен и известен?
    Мурат Йълдъръм: Когато за прът път започнах да се занимавам с актьорство, на сцената имаше неща, които ме караха да се чувствам много добре. От онова, което повечето актьори наричат магия, се впечатлих и аз много. Вътре в тази магия вие можете да приемете всичко. Един друг свят, в който можете да отразявате чувствата си. Да живеете в други хора. Да бъдете харесан и разбира се да осъзнаете онези неща, които изкуството може да ви даде. Да бъдеш популярен и известен е стъпката, която следва след всички тези неща. За пръв път то дойде с телевизора. Спомням си времето, когато за пръв път почнаха да ме разпознават на улицата, тогава много се срамувах.. Имаше мигове, когато не знаех къде да си дяна ръцете. Първата стъпка, когато бях принуден да не бъда самия себе си. Този път беше много дълъг, много дълъг път! Разбира се, някой ден излизаш от него, но е важно да излезеш преди да е станало късно.

    Въпрос: Актьорството страст ли, работа ли е, начин на живот ли е или е онова, от което не можете да се откажете? Какво е за вас актьорството?
    Мурат Йълдъръм: Първо беше страст, след това се превърна в страстна работа, И после се превърна в начин на живот, който понякога много ме затрудняваше. И понякога не се получаваше и добре, че не се е получавало. Сега като се обърна назад виждам, че е имало моменти, в който съм слагал актьорството пред живота си. А то аз съм от хората, които вярват, че трябва да сложиш човека в теб пред професията си. Питат децата какви ще станат като пораснат. Доктор, инженер, пилот, учител. И аз понякога ги питам. Когато порасне пилето какво става? Кокошка - ми казват. А агнето какво става когато порасне? Овца. И ти когато пораснеш ще станеш човек - им казвам, учудват се. Ако ние станем едно цяло и без това всичко друго ще се нареди на място. И актьорството и докторството.

    Въпрос: Актьорство, работата, която вършите, къде ви поставя в живота според вас?
    Мурат Йълдъръм: Актьорството е невероятно средство. Като една много добре оборудвана кола. Може да се движи с бясна скорост, притежава всички онези екстри, за които можем да се сетим и вие сте шофьорът о. И в един момент вие можете да се окажете на такава височина, откъдето всеки може да ви види. Много са важни местата, където можете да отиде с нея. С нея можете да се фукате на другите, но също така може и да направите голяма катастрофа. Понякога това, че си добър шофьор няма да е достатъчно. Но това въобще не ви засяга, вашата цел е да бъдете добър шофьор. Когато казвам добър шофьор имам в предвид да можеш да бъдеш добър човек, разбира се.

    Въпрос: Какво е новото, свързано с живота, което сте открили?
    Мурат Йълдъръм: Да разбереш, че живееш независимо от времето и мястото, а именно квант.

    Въпрос: Доколко сте наясно със самия себе си? Например доколко сте открит за критики? Доколко можете да застанете лице в лице със самия себе си?
    Мурат Йълдъръм: А всъщност да бъдеш открит е било такава голяма свобода. Да се занимаваш само със себе си. Критиката стои начело на онези неща, които развиват много човека. Трябва да можеш добре да избереш този, който ще те критикува. Трябва да можеш да бъдеш в мир със себе си, трябва да можеш да бъдеш добър ученик, който умее да се развива и се интересува не от другите, а от самия себе си. Вижте понякога в тялото ни влиза някакъв микроб, и колкото да му е трудно, тялото все пак по някакъв начин успява да се пребори с тази бактерия. Но не е лесно да намериш начин да се справиш с развалена клетка отвътре. Всъщност всичко онова, което виждаме е отражението на онова, което е вътре в нас. Ако огледалото вътре в нас е добро, тогава мисля, че ние много лесно можем да разграничим едно от друго онези неща, които идват отвън.

    Въпрос: Кое е онова във вас, с което се гордеете?
    Мурат Йълдъръм: Не бих искал да се гордея със себе си, по-скоро бих искал да бъда добър приятел със самия себе си.

    Въпрос: Един ден какво бихте искали да направите непременно?
    Мурат Йълдъръм: Ако някой ден материалното ми състояние ми позволи, непременно бих искал да построя един университет.

    Въпрос: Случвало ли се е в живота ви да има период, в който да сте се обидили на всеки и всичко?
    Мурат Йълдъръм: Всеки човек има мигове, в които се обижда на всеки и всичко и изпада в безнадежност. Във времето, в което не сме в такова състояние, би трябвало да си помислим как бихме се справили с тези мигове в живота си.

    Въпрос: С напредването на възрастта какво е новото, свързано с взаимоотношенията между мъжете и жените, което сте открили?
    Мурат Йълдъръм: Това, че много неща са едни и същи. И открих, че всичко зависи от вас. Въпрос на късмет, дори бих казал много.

    Въпрос: Има ли период в живота ви, в който да сте казали: На тази възраст се промених много ?
    Мурат Йълдъръм: Всъщност непрекъснато се променяме. Онова, което не се променя се вмирисва и умира.

    Въпрос: Вътре в кой филм бихте искали да се намирате, да бъдете истински герой от него?
    Мурат Йълдъръм: Най-искрено ви казвам, че сценарият, който аз играя в живота си, или по-точно живея, ми доставя най-голямо удоволствие. Всеки ден съм благодарен за това. Сценарият не е написан, само грубо е попрехвърлен, но най-важните части от него ние ги пишем. Хем пишем, хем играем. И играейки, го пишем. Няма вероятност да не харесаш написаното, защото ти си го написал.

    Въпрос: Ако днес внезапно отнемат от вас славата ви, известността, актьорството и таланта ви, накрая какво ще остане?
    Мурат Йълдъръм: Пак аз ще остана.

    Въпрос: Напоследък има ли въпроси, по които не можете да се разберете със самия себе си?
    Мурат Йълдъръм: По някои въпроси се затруднявам, но въпреки затруднението си, успявам да се справя с тях.

    Въпрос: Планирано ли живеете живота си?
    Мурат Йълдъръм: Да, но не правя дългосрочни планове.

    Въпрос: Някога мислили ли сте каква е мисията ви в този живот? Или казвали ли сте си, че това е може би вашата мисия?
    Мурат Йълдъръм: Винаги съм си задавал тези въпроси. Моята мисия е тази да знам цената на онова, което имам и всеки ден да съм благодарен за това!

    Въпрос: Живеете здравословно. Какво правите?
    Мурат Йълдъръм: Храня се два пъти на ден. Избягвам въглехидратите, солта и захарта.

    Въпрос: Какво е отношението ви към социалните медии?
    Мурат Йълдъръм: Когато е свързано с нормалната ми работа, непременно използвам социалната медия.И разбира се за специалните дни. Но не се чувствам задължен да пиша всеки ден за всичко. Дори в повечето време се сдържам да пиша там.

    Въпрос: За последно на кого защо му се ядосахте?
    Мурат Йълдъръм: Ядосах се на самия себе си затова, че закъснях с изпълнението на онова, за което ме беше помолил един мой приятел.

    Въпрос: За последно от какво се почувствахте щастлив?
    Мурат Йълдъръм: За това, че успях да направя онова, което приятелят ми беше поискал от мен. И затова, че „Говори колкото мъжа си“ (Kocan Kadar Konuş 2 ) тръгна по кината.

    Въпрос: Когато станете сутрин кое е първото нещо, което правите?
    Мурат Йълдъръм: Първо отварям прозореца, около две минути гледам навън и поемам чист въздух.

    Въпорс: Вечер преди да легнете обезателно какво правите?
    Мурат Йълдъръм: Включвам телефона си към зарядното устройство.

    Въпрос: Кои са местата, където най-много обичате да бъдете?
    Мурат Йълдъръм: Домът ми и при семейството ми.

    Въпрос: Кои са държавите, чиито дух обичате и където бихте искали да се разхождате.
    Мурат Йълдъръм: В този момент бих искал да бъда в Лос Анджелис.

    Въпрос: Когато искате да се успокоите.
    Мурат Йълдъръм: По принцип съм човек, който живее спокойно. Но най-добре се чувствам при семейството и приятелите си, затова се срещам с тях.

    Въпрос: Кое е онова, което обичате да правите най-много със семейството си?
    Мурат Йълдъръм: Обичам да ги посрещам в дома си като мои гости.

    Въпрос: Кой цвят доминира в дома ви?
    Мурат Йълдъръм: Белият.

    Въпрос: Коя е дрехата в гардероба ви, без която не можете?
    Мурат Йълдъръм: Дънките.

    Въпрос: Кое е онова, което непременно трябва да го има в хладилника ви?
    Мурат Йълдъръм: Безсолните ми сирена.

    Въпрос: Кое е онова за ядене, от което не бихте се отказали дори и да сте се нахранили вече?
    Мурат Йълдъръм: Орео.

    Въпрос: Коя е онази дума, която използвате най-често напоследък?
    Мурат Йълдъръм: Добре.
     
    Top
    .
  14.     +2   +1   -1
     
    .
    Avatar

    МураТуба

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,080
    Reputation
    +8,803

    Status
    Offline
    Здравейте!

    Пускам ви много Мурат за хубава вечер!

    2cnk0p0

    200yyvl

    Edited by katerinchen - 4/2/2016, 19:27
     
    Top
    .
  15.     +2   +1   -1
     
    .
    Avatar

    МураТуба

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,080
    Reputation
    +8,803

    Status
    Offline
    1zl4ojs
     
    Top
    .
737 replies since 12/1/2016, 22:24   14483 views
  Share  
.
Top
Top