МУРАТУБА ~ Тема 158

ASI & DEMIR FOREVER

« Older   Newer »
 
  Share  
.
  1.     +4   +1   -1
     
    .
    Avatar

    МураТуба

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,080
    Reputation
    +8,803

    Status
    Offline
    А сега ви желая лека и спокойна нощ!

    33bekhd
     
    Top
    .
  2.     +5   +1   -1
     
    .
    Avatar

    ღTina Ulusoyღ

    Group
    Administrator
    Posts
    3,657
    Reputation
    +7,464
    Location
    London

    Status
    Offline
    За четящите "Град на самотата" - тъкмо пуснах 78-ма глава. Лека-полека вървим към края. :P
     
    Top
    .
  3. ivayani
        +5   +1   -1
     
    .

    User deleted




    Özgü Namal & Tuba Büyüküstün
     
    Top
    .
  4. vanq_6119
        +5   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Привет!
    Уууааааууу, нов , свеж банер - харесва ми :)
    Сняг не щА и да видя, идеално ме устройват последните дни ;)
    Впечатляваща идилия,3апечатана във фото - сесия...реали3ирана в Ню Йюрк :B):
    Пет години гледах фотки с една друга идилия: нежност; ръка 3а ръка; ех, любов ли бе да я опишеш. Гледах, клатех глава и си виках: Тия на стар краставичар, краставици продават.Та, колкото и да се мъчеха,не успяха да ми продадат краставиците и в крайна сметка последните се скапаха в щайгата на ра3вода.
    Та, сега си седа като стар краставичар и гледам сеира на сем. Сайлак, които се мъчат да ми продават краставици.
    Ол ма3 :woot:
     
    Top
    .
  5.     +4   +1   -1
     
    .
    Avatar

    МураТуба

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,080
    Reputation
    +8,803

    Status
    Offline
    Добро утро!

    Успешна сряда!

    2b5nc7


    ... и нашите любимци в тон с времето днес

    288709v
     
    Top
    .
  6. ivayani
        +4   +1   -1
     
    .

    User deleted






    Здравейте!
     
    Top
    .
  7.     +7   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мурат Йълдъръмова

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,614
    Reputation
    +7,620

    Status
    Offline
    Здравейте! Имам желание да влизам по-редовно,но за разлика от Мимка,която прави наистина ремонт,аз май само имитирам. Една стая съм започнала още от лятото,а дали до Коледа ще сколасам,никой не знае,пък даже и аз. Това е оправдание за отсъствието ми.
    Тине,хубава премяна.И аз като Ваня не искам сняг. Нека да вали на Добринище, а Мимка да остави на мен ремонта по апартамента и да заминава за празниците там.. Следващата петилетка ще и бъде готово жилището .

    Гласувах,но само за Аси.Ето резултата,за другата анкета не ми се получава.
    http://tvfotogaleri.com/anket-gelmis-gecmi...i-dizi-hangisi/

    Asi • 3015 Votes (34.1%)


     
    Top
    .
  8.     +4   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Силвето Енгинова-Алтан

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    4,375
    Reputation
    +4,486

    Status
    Offline
    Гласувах,но само за Аси.Ето резултата,за другата анкета не ми се получава.
    http://tvfotogaleri.com/anket-gelmis-gecmi...i-dizi-hangisi/

    Asi • 3015 Votes (34.1%)
    [/QUOTE]


    Дидка,цъкаш върху имената и готово...............те водят,ама..........

    Привет!
     
    Top
    .
  9. tonkayankova
        +4   +1   -1
     
    .

    User deleted


    6701523K
     
    Top
    .
  10. ivayani
        +5   +1   -1
     
    .

    User deleted




    Хубава вечер!

     
    Top
    .
  11. tonkayankova
        +4   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Приятна вечер!

    a5de3cbb9856
     
    Top
    .
  12.     +5   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мурат Йълдъръмова

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,614
    Reputation
    +7,620

    Status
    Offline
    QUOTE (andji1111 @ 3/12/2014, 11:31) 
    Гласувах,но само за Аси.Ето резултата,за другата анкета не ми се получава.
    http://tvfotogaleri.com/anket-gelmis-gecmi...i-dizi-hangisi/

    Asi • 3015 Votes (34.1%)

    Дидка,цъкаш върху имената и готово...............те водят,ама..........

    Привет!
    [/QUOTE]

    Анджи,много си в час. Уж се спотайваш,а всичко знаеш.Е,няма как да не ти благодаря.Гласувах,нищо ново под слънцето. Както винаги-първи.И един въпрос,само по веднъж ли се гласува?

    http://tvfotogaleri.com/anket-gelmis-gecmi...-cifti-hangisi/

    Anket: Gelmiş Geçmiş En İyi Dizi Çifti Hangisi?

    wn1RzJa

    Asi-Demir (Asi) • 7375 Votes (33.6%)
     
    Top
    .
  13.     +4   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Силвето Енгинова-Алтан

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    4,375
    Reputation
    +4,486

    Status
    Offline
    QUOTE (didoka45 @ 3/12/2014, 18:40) 
    QUOTE (andji1111 @ 3/12/2014, 11:31) 
    Гласувах,но само за Аси.Ето резултата,за другата анкета не ми се получава.
    http://tvfotogaleri.com/anket-gelmis-gecmi...i-dizi-hangisi/

    Asi • 3015 Votes (34.1%)

    Дидка,цъкаш върху имената и готово...............те водят,ама..........

    Привет!

    Анджи,много си в час. Уж се спотайваш,а всичко знаеш.Е,няма как да не ти благодаря.Гласувах,нищо ново под слънцето. Както винаги-първи.И един въпрос,само по веднъж ли се гласува?

    http://tvfotogaleri.com/anket-gelmis-gecmi...-cifti-hangisi/

    Anket: Gelmiş Geçmiş En İyi Dizi Çifti Hangisi?

    (IMG:https://i.imgur.com/wn1RzJa.jpg)

    Asi-Demir (Asi) • 7375 Votes (33.6%)
    [/QUOTE]


    Ми сега не мога да гласувам,явно е само по веднъж на ден :P
     
    Top
    .
  14.     +3   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline
    Здравейте!

    Хипи е публикувала резюме на книгата, по която ще се снима филма с Мурат.
    Благодарим ти, Хипи!



    Резюме на книгата „Говори/приказвай колкото мъжа/съпруга си”

    от Шебнем Бурджуоглу

    Шебнем Бурджуоглу е сложила подписа си под една много хубава творба „Говори /приказвай колкото мъжа/съпруга си”, посветена на жените и по-специално на неомъжените дами.

    В тази книга се разглежда един от основните проблеми на турската жена, ако имаш мъж съществуваш, ако нямаш не съществуваш. Също така се разглежда и етикетът за "стара мома", отнасящ се за дами, които не са се омъжили, въпреки, че са на 30 години.

    Главната героиня на книгата е Ефсун, която е на 30 години и все още не се е омъжила. Със започването на подготовката за сватбата на братовчед й, който е по-малък от нея, тя започва да поставя под въпрос собственият си любовен живот и започва да търси мъжа на живота си. Това може да се определи и като натиск от страна на живущите в квартала или пък като разговор, който е свързан с намиране на мъж за неомъжена дама.

    Ефсун е имала любовници. Това са или много груби хора, с които е невъзможен брак или както тя ги нарича са "ханзо/селяндур" или пък са хора, които са и изневерили. Откакто е започнала да търси мъжа на живота си, тя изживява както приятни моменти така и депресивни състояния. Влиянието на околните като перфектен любовник или като брачен експерт е много голямо. Всеки я съветва като най-добре знаещ всичко. И потърпевша от всичко това е Ефсун.


    В интерес на истината „Говори/приказвай колкото мъжа/съпруга си” можем да наречем упътващо приключение, което изживява всяко едно момиче в Турция. Тъй да се каже: В Турция съществува една невидима сила, която жени момичетата и всички под контрола на тази сила като видят неженена дама започват да говорят за женитба. И това от своя страна предизвиква натиск над момичетата. Резултатът е описан в книгата. И така Шебнем Бурджуоглу в своето произведение представя на читателите си един от основните проблеми на турските момичета, като го съчетава както със забавни, така и с депресивни елементи.

    **********

    Ефсун е най-голямата дъщеря на едно семейство от Измир. Още като малка заедно с майка си Гьонюл, баща си Октай и сестрите си Джерен и Тугче се преместват да живеят в Истанбул. Настаняват се в жилищен блок, където живеят баба й по майчина линия Пейкер, леля й Нур с дъщерите си Мерве и Алара, близначките на баба й Юресинве Тюресин. Общото между всички тези жени в семейството на Ефсун е натискът за женитба, който оказват над нея. Ефсун е станала на 30 години и в техните очи тя вече е стара мома, тъй като не се е омъжила до сега и отсега нататък няма време за губене, тя трябва да срещне мъжа на живота си. Даже и по-малките й сестри я съветват в това отношение.

    Ефсун не изпитва недоволство от положението си, тя е доволна. Работи в една издателска къща и прекарва цялото си време с книгите. Всяка вечер чете "Мадоната с коженото манто" на Сабахаттин Али. Поддържа въображаемо приятелство със Сабахаттин Али. Ефсун е имала няколко любовника, но всичките са й изневерили и оженили. Ефсун не е настоявала пред мъжете, че иска да сключи брак и затова може би си мисли, че никой не иска да бъде заедно с нея. И без това тя постоянно си мисли за Синан, с когото се запознава в девети клас и е принудена да го напусне преди 14 години. След завършването на девети клас Синан е заминал за Швейцария, Ефсун даже не е посмяла да му каже да не заминава. Синан известно време й пише писма, но Ефсун не отговаря на нито едно от тях. И тогава Синан се отказва да й пише.

    След като Ефсун се разделя и с последния си любовник Тимур, майка й заедно със сестрите й се намесват в случая и я убеждават да се промени. Те лесно успяват да я убедят, защото предстои да се омъжи братовчедка й Мерве, която е на 23 години. Заедно със сестрите си отива на фризьор, купува си нови дрехи, променя стила си. Една вечер излиза да се забавлява заедно със сестрите си и техните приятелки и приятели. Ефсун, която не е свикнала да пие алкохол се напива по настояване на сестрите си. На връщане от умивалника не може да си намери мястото и сяда на първия лож, който зърне. Съвзема се от светлинните ефекти/светкавици и вижда, че Сердар Ортач седи на този лож. След това вижда новините по интернет. Даже вече са писали, че тя ще се омъжи за Сердар Ортач. Изведнъж пред себе си вижда един познат образ. Това е образа на Синан, когото за последно видя преди 14 години.

    На следващата сутрин Ефсун не помни нищо. Осъзнава някои промени у себе си. След като научава за случилото се през нощта изпитва голямо неудобство от Синан и не може да си обясни как е загубила контрол над себе си и защо се е напила толкова много.

    След като се среща със Синан, Ефсун става друг човек. Този път не иска да загуби Синан. Започва да прилага казаното от баба й, майка й, и сестрите й. Мъчи се да разбере бъдещите планове и намеренията за брак на Синан. Късно отговаря на съобщенията му, постоянно допуска грешки. Синан е разочарован от това поведение на Ефсун. Ефсун, която той помни и обича е съвсем различна и друга от тази, която е срещнал сега. Промяната, която е забелязал й казва в лицето, но тя не приема тази промяна. Синан постепенно започва да се отдалечава от Ефсун.

    Настъпва сватбеният ден на Мерве, която е братовчедка на Ефсун. Баба Пейкер кани и Синан на сватбата. Синан е обиден на Ефсун, за това, че тя не го е поканила на сватбата. Въпреки някои неприятности по време на сватбата, бракът се сключва. В края на сватбата Мерве хвърля булчинския букет и Ефсун полага огромни усилия, за да го хване, но пада на земята. Всичко това се случва пред очите на Синан, търпението му се изчерпва и напуска Ефсун.

    След раздялата със Синан, Ефсун е в безизходица. Всичко наоколо и е безинтересно. Всички усилия на сестрите й са безсилни за сдобряването им. На края Ефсун отива в къщата на Синан и се среща с него очи в очи. Разкрива му причините за своето държане и поведение. Синан е равнодушен към разкритията на Ефсун. Синан слиза до входа на блока, за да я изпрати и тогава Ефсун не се сдържа и казва онова изречение, което ще промени нейния живот и живота на Синан.
     
    Top
    .
  15.     +3   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мурат Йълдъръмова

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,614
    Reputation
    +7,620

    Status
    Offline
    Пускам тези анкети,за да Ви е по-лесно да гласувате. Нищо,че ги знаете.


    http://tvfotogaleri.com/anket-ekranlarin-e...n-oyuncusu-kim/

    Тук се гласува за най добра турска актриса.
    Ето резултата след моето гласуване-Туба е първа.

    Tuba Büyüküstün • 7816 Votes (38.3%)

    9KmCeBU

    ============================================


    http://tvfotogaleri.com/anket-ekranlarin-e...k-oyuncusu-kim/

    Тук се гласува за:

    Ekranların En Yakışıklı Türk Erkek Oyuncusu Kim? Кой е най-красив турски актьор на екрана?

    Мурат е четвърти,за сега.Аз много харесвам и Burak Özçivit ,а той води убедително,но вота си дадох както винаги за нашето момче.

    Murat Yıldırım • 1139 Votes (6.9%)
    ================================================

    http://tvfotogaleri.com/kim-daha-guzel-tub...-fahriye-evcen/

    Kim Daha Güzel? Tuba Büyüküstün vs EvcenКой е по-добро? Туба Бююкюстюн и почетен Evcen/превода е на Гугъл
    Аз поне така го разбрах Туба или Fahriye?Да питам ли коя е Fahriye,че пак ще стана за смях.
    .Нищо,питам.
    Fahriye 4171 Votes (52.6%)
    Туба 3753 Votes (47.4%)
    =================================
    Още една анкета.Тук се чудя за кой сериал да гласувам,като нищи не съм гледала.Все пак избрах заради Туба и Енгин. Сериалът в който участват е на първо място.

    Best TV Series Кой мислиш ли?
    Ekranların En İyi Yerli Dizisi Sizce Hangisi?

    ====================================
     
    Top
    .
738 replies since 30/11/2014, 14:01   14983 views
  Share  
.
Top
Top