МУРАТУБА ~ Тема 157

Asi & Demir Forever

« Older   Newer »
 
  Share  
.
  1. tonkayankova
        +4   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Добро утро!

    jpg

    Гласувах и Аси е вече на първо място с разлика 227 гласа.

    Хубав ден на всички!
     
    Top
    .
  2.     +4   +1   -1
     
    .
    Avatar

    МураТуба

    Group
    Unlimited Bulgaria
    Posts
    2,080
    Reputation
    +8,803

    Status
    Offline
    На 30 ноември почитаме паметта на свети апостол Андрей Първозвани. Според православната църква апостол Андрей е ученик на Христос, един от Дванадесетте апостоли, брат на апостол Петър.





    Разпнат е на кръст в гръцкия град Петра. Кръстът му, имащ формата на буквата Х, е известен в иконографията и средновековното изкуство като "Андреев кръст". След падането на Византия, скитите, сред които проповядва апостол Андрей, стават славяни, а той покровител на Русия.

    В народните вярвания днешният ден се нарича Андреевден. В различните краища на страната също Андреювден, Ендрювден, Андрея, Андрей, Ендрин, Ъдрей, Ендрей, Дреювден, Едревден, Мечкинден. В народния календар Андреевден се приема като начало на зимния празничен цикъл. В цялата страна той се свързва с вярването, че от него денят започва да расте колкото просено зърно, а слънцето да помръдва както пиле в яйце.

    Имен ден празнуват Андрей, Андриян, Андрея, Андреа.

    На имениците честито!

    На всички други хубава неделя, макар и мрачна и дъждовна!
     
    Top
    .
  3. tonkayankova
        +2   +1   -1
     
    .

    User deleted


    177_andreev_arhangelov_den42_l
     
    Top
    .
  4. ivayani
        +4   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Здравейте момичета!Хубава и спокойна неделя.



     
    Top
    .
  5. malina valova
        +4   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Добър ден ,момичета! :wub:

    177_andreev_arhangelov_den10_l
    Просто няма как да не е добър деня, след като видяхме статията за нашата Дидка.
    Слава богу ,че освен благородни хора като нея, има и благодарни, такива, които оценяват подобни жестове и ги споделят с всички ,за да станат достояние на повече хора.
    Приятна и ведра неделя! :)
     
    Top
    .
  6.     +4   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline
    Здравейте!
    Пак празник днес! Да са честити имениците!



    Превод на интервюто с Мурат.
    Благодарим ти, LiLiSy!

    Мурат Йълдъръм: Д о този ден живях ‘sencil’( дума, която той сам измислил, обратна на думата егоист, означава човек, който винаги живее, мислейки за хората около себе си) След доста дълго време съм сам..Чувствам се добре и освободен..И най-важното е, че умът ми е спокоен..
    Мурат Йълдъръм, който се смята за принца на Югославия, Грузия, Балканите и Средния изток, вече е приел актьорството за професия на живота си, макар, че отначалото не е можел да я възприеме като такава.. Преди филмът му Къръмлъ да тръгне по кината, Мурат Йълдъръм застана пред обективите за списание InStyle.. С него разговаряхме за това как покрай актьорството възприема живота около него.
    -Как сте?
    Мурат Йълдъръм: Да ви кажа наистина съм много добре..Няма причина да се чувствам зле. В живота има едно нещо, което го държа над всичко друго..Каквото и да се случи винаги да мога да съществувам..Това е положение, което винаги надделява над всичко друго..Преди 40 или 50 години не съм съществувал, а сега съществувам..Има ли нещо по-хубаво от това? Разбира се, че в живота ще се случват неща, от които ще се чувстваме зле, но не трябва много да го мислим това..Сред толкова живи организми, ние сме същества, които сме били създадени с много внимание и старание, затова трябва да изпитваме удоволствие от това..
    -В приоритетите ви промени ли се нещо?
    Мурат Йълдъръм: Самият аз, семейството ми, приятелите ми и работата ми..Не съм такъв човек, който лесно да си сменя приоритетите..
    -Какво бихте искали да кажете за нивото, което сте стигнали в актьорството?
    Мурат Йълдъръм: Може да се каже, че колкото повече се отдавам на работата си и характерите, които пресъздавам, толкова повече ми харесва..В началото, когато учех за инженер, актьорството беше като дреха, която не ми отива, но с течение на времето започнах да свиквам и да харесвам тази професия..Вече спокойно мага да кажа, че актьорството се превърна в професията не живота ми.
    -В живота кое най-добре може да ви опише какъв човек сте?
    Мурат Йълдъръм:Не съм свикнал по този начин да обяснявам какъв човек съм.Защото в живота най-добре поведението ви може да обясни какъв човек сте..Езика лъже, но поведението ви винаги казва истината..Важното е човек да върви по пътя, който знае, без да се влияе от това, което се говори..Например преди се разстройвах много за нещата, които се говореха.Но през последната година и половина въобще не коментирам за тези неща..Мисля, че научих следното.Не се измъчвам с нещата, които не мога да променя..Има само едно нещо, което мога да променя и това съм самият аз..Затова вече се интересувам само от самия себе си.
    -Как ще опишете стила си на обличане?
    Мурат Йълдъръм: Винаги първо избирам дрехи, в които се чувствам удобно..Избирам дрехи, които не трябва да излизат на преден план и такива, които да се слеят с мен..Знам какво искам и следователно съм си изградил една система на купуване на дрехи, и когато отида на покупки, веднага почвам да я използвам.. Понякога ми става мъчно за жените..Като човек, който обича удобството, не мога да проумея случая с високите токчета..
    -Навлязохте в нов период в живота си..Все още рано ли е да ви задаваме въпроси, свързани с любовта.
    Мурат Йълдъръм: Да, за това все още е много рано. А и нима е толкова лесно да се влюбиш? Според мен любовта е най-висшата степен на безусловната обич между двама души.
    -Какво се промени? Ще можете ли да ни разкажете нещо за този нов период в живота си?
    Мурат Йълдъръм: Аз живях живота си винаги ‘sencil’( това е дума, която аз измислих) Можеш да я възприемеш като обратна на думата егоист..След доста дълго време останах насаме със самия себе си..Поглеждам назад и гледам какво съм направил..Аз съм човек, който изпитва удоволствие от поправянето на грешките си..И дори мисля, че с течение на времето, ние губим тази наша способност.. Харесва ми да се справям с такива ситуции с ума си..,,Господи, дай ми сила, за да променя нещата, които мога..Дай ми търпение да приема нещата, които не мога да променя..И ми дай ум, за да видя разликата между тези две неща!,, Ето например това е молитвата, която използвам най-много..Чувствам се добре, също така се чувствам освободен, умът ми е спокоен.. Напоследък ми харесва да оставам сам със самия себе си..
    -Филмът ,, Къръмлъ,, ще бъде по кината през месец декември.Вълнувате ли се?
    Мурат Йълдъръм: ,,Къръмлъ,, е с история, която никога преди не е била показвана във филмите..Филм, който е направен по адаптация от романа на Дженгиз Дааджъ, който е написан по исторически факти от онова време..Беше сниман за близо 9 седмици..На 12 декември ще бъде по кината..Аз пресъздавам характера на турски сержант, който се влюбва в една полякиня, която е участвала в Съпротивата.. Право да ви кажа трейлърат на филма развълнува много мен и хората от близкото ми обкръжение..И се надявам и зрителят да е почувствал същите чувства като нас..
     
    Top
    .
  7. tonkayankova
        +1   +1   -1
     
    .

    User deleted


    Не обичах да чета интервюта на Мурат, когато беше обвързан. Това го прочетох с удоволствие. Много е различно от всички досегашни.
    Звучи като изповед. Харесва ми това, че се чувствува добре и освободен и че умът му е спокоен.
    Крайно време беше. Харесва ми и признанието, че поведението казва истината, а езикът лъже. Това и ние го знаехме.
    Дано оттук нататък да има успехи в личния и професионален живот!
     
    Top
    .
  8.     +4   +1   -1
     
    .
    Avatar

    Мимка Татлъту

    Group
    Administrator
    Posts
    7,352
    Reputation
    +21,361
    Location
    Burgas

    Status
    Offline
    Тони, и на мен ми хареса интервюто. От доста време четяхме едно и също, но сега определено ми хареса. Звучи много зряло, умерено и премислено. И развода с онова недоразумение, и Хаджа, който направи, и делото, и всичко преживяно се е отразило на ума и душата му. Но този променен Мурат, на мен ми харесва. Вярвам, че до сега е нямал свободата да говори това, което иска, нито пък да прави това, което смята за правилно. Избра правилният път и дано той не е толкова трънлив, като този до сега. Желая му го от сърце.

    пп Пуснах нова тема. Тази ще я заключа.
    Тине....., най-после и аз да съм на линия и да ти помогна поне малко. Целувки за всичко.
     
    Top
    .
742 replies since 17/8/2014, 14:05   21382 views
  Share  
.
Top
Top